PODIJELI

Odigrana je prijateljska utakmica između Španije i BiH u švajcarskom St. Gallenu. Španija je na kraju slavila sa 3:1.

Španskii izbornik Vicente del Bosque započeo je sa sastavom: Asenjo – Bellerin, Bartra, San Jose, Azpilicueta – Fabregas, Bruno – Asensio, Silva, Nolito – Aduriz.

Prva gola za ‘furiju’ zabio je Celtin napadač Nolito, u 11. i 18. minuti, dok je nadu BiH vratio Emir Spahić u 29. minuti. Konačnih 3:1 postavio je Pedro golom u petoj minuti sudske nadoknade.

Posebno je impresivan bio Nolitov drugi gol, kojeg je zabio majstorskim potezom, dok je Spahić poentirao glavom nakon kornera.

Upravo je Spahić u prvoj minuti sudske nadoknade prvog dijela pocrvenio nakon što je prvo odgurnuo dvojicu Španaca, a potom i ošamario Cesca Fabregasa.

Iako je Španija cijelo drugo poluvrijeme igrala s igračem više, nije uspjela zabiti sve do posljednjih trenutaka.

Podsjećamo, Španija će biti suparnik Hrvatskoj u grupi na Euru, uz Tursku i Češku.